PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3500}

48 godzin

48 Hrs.
7,0 19 416
ocen
7,0 10 1 19416
6,9 9
ocen krytyków
48 godzin
powrót do forum filmu 48 godzin

Męskie kino lat 80 z fajnymi bohaterami, ciętymi tekstami i często jajcarskim humorem. Świetnie zagrali Nick Nolte (chyba najlepsza rola) i Eddie Murphy, dla którego jest to druga najlepsza rola zaraz po "Gliniarzu z Beverly Hills". Największym plusem filmu są cięte dialogi, niestety mocno zgejone w polskiej telewizji - radzę odszukać tego filmu na kasecie video, bo tam za tłumaczenie odpowiada Tomasz Beksiński. Scen akcji też jest sporo i są nieźle zrealizowane, chociaż pod tym względem sequel przoduje. Fabuła jest nawet ciekawa, a sprawna reżyseria sprawia, że film ogląda się z niemałym zainteresowaniem. Polecam.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Dialogi są SUUUPER :-) Mam ten film na VHS, wersje z lektorem z początku lat 90-ch, może i ciut przekłamania było w przekładzie, ale dialog czytany z pieprzem, ostro, bez zbędnych ugrzecznień :-) obecne tłumaczenie jest strasznie wylightowane, tak że szkoda gadać.
ale film świetny, jeden z kultowych obrazów z dzieciństwa :-)

ocenił(a) film na 7
hbk06_qbas

No wiadomo, tłumaczenie VHS Beksińskiego najlepsze. Kiedyś muszę tą kasetę dorwać, niestety tylko cz.II mam na video, a jedynkę na TVN oglądałem i już ugrzecznione maksymalnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones