PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662836}

Siedmiu wspaniałych

The Magnificent Seven
6,8 68 947
ocen
6,8 10 1 68947
6,2 17
ocen krytyków
Siedmiu wspaniałych
powrót do forum filmu Siedmiu wspaniałych

Oryginalny film nie jest wystarczająco poprawny politycznie. murzyn musi teraz być w każdym filmie nawet gdy kompletnie nie pasuje.

użytkownik usunięty
ElTabasco

a na dzikim zachodzie czarnych nie było ?

byli i zbierali głównie bawełnę. Nie podoba mi się takie zakłamywanie historii zwłaszcza że w oryginale w obsadzie nie ma murzyna.

ElTabasco

I co tam robi azjata.

Kinomaniak_616

będzie stawiał tory XD

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 5
Kinomaniak_616

Akurat w oryginale byli sami Azjaci.

Leszy2

Czytam komentarze i właśnie miałem to samo napisać.

Leszy2

Tylko w nieco innej części świata.

ocenił(a) film na 6
wojteczek

Oraz innym okresie czasowym.

ocenił(a) film na 6
Leszy2

heeh fakt.

ElTabasco

niedobrze mi sie robi od patrzenia na komentarze i przypieprzanie sie do tego ze film musi być poprawny polityczny, beka.

Ignacy98

ignoruj ich~

Ignacy98

Dokładnie. Sam film jest naprawdę wart uwagi, kolory skóry aktorów nie mają absolutnie nic do rzeczy. No, może film ogląda się rzeczywiście nieco przyjemniej, gdyż moim zdaniem taka różnorodność wprowadza naprawdę świetny klimat.

ocenił(a) film na 7
elfka77

Nie daj boże jeszcze jakiś dzieciak o kolorze skóry innym niż biały zobaczy w filmie twarz nieco bardziej podobną do jego własnej niż w innych filmach i cywilizacja białego człowieka się rozpadnie

ocenił(a) film na 6
Voiselle

Nie rozpadnie, spokojnie nie popadajmy w skrajności. Tylko widzisz Kurosawa zrobił sobie swoich Samurajów odwzorowując tamtejsze realia John Sturges zrobił sobie swoich Kowbojów odwzorowując tamtejsze realia zgodnie z tamtymi czasami, a tutaj jeżeli chcą zrobić sobie 7 wspaniałych wersję afrykańską mogą to zrealizować w jakiejś wiosce i niech sobie czarni latają z włóczniami i łukami. Na pewno film znajdzie wielu zwolenników :)

Tak, film to fikcja i własna wizja, jednak takie performance poprawności politycznej są po prostu dla plebsu.

ocenił(a) film na 5
Voiselle

Haha, no to już szczyt paranoi :). Raczej nie daj Boże jak jakiś dzieciak nie zobaczy w westernie czarnego, czy skośnookiego aktora - co to będzie za western. To chyba chciałeś powiedzieć :).
Japończycy to już chyba całkiem muszą być zacofani rasiści, że w roli samurajów nie obsadzają białych, ani "nawet" czarnoskórych :)))

mordachamordasinski

Bo to są straszni rasiści :)

ocenił(a) film na 5
chemas

I dlatego się tak dobrze rozwijają.

elfka77

Kolor skóry nie ma nic do rzeczy? Powiedz to murzynowi, żydowi czy arabowi. Ci najgłośniej krzyczą i ciągle przypominają jaki mają kolor skóry.
Najmniej obchodzi to Azjatów, oni jakoś kompleksów ani zapomóg z tego powodu nie mają

zmoorka

Cóż, jeśli moje prawa byłyby łamane, też bym protestowała:)

ocenił(a) film na 5
elfka77

A jakie ich prawa są łamane?

grd1

Wystarczy spojrzeć na to co dzieje się w Ameryce, nie tylko ze strony zwykłych obywateli ale nawet ze strony policji. Aczkolwiek w naszym pięknym kraju też się przecież zdarza, że mniejszości są dyskryminowane lub wręcz gnębione.

ocenił(a) film na 5
elfka77

Ale co takiego tam się dzieje? I co takiego dzieje się u nas?!

grd1

Brutalność policji, dyskryminacja przy zatrzymaniu pojazdu, strzelanie do nieuzbrojonych osób lub do kogoś, kto ŚPI w samochodzie, dyskryminacja w szkołach. A o Polsce chyba nie trzeba mówić, ile razy dochodzi do gnębienia osób o odmiennym kolorze skóry, przemocy wobec cudzoziemców. Czy chociażby do żałosnych rasistowskich komentarzy w internecie na temat uchodźców. Nie czytasz wiadomości?

ocenił(a) film na 5
elfka77

Rozumiem, że ta brutalność policji nie ma najmniejszego uzasadnienia? Czarni nie należą do uzbrojonych gangów, a biali na ich dzielnicach są witani chlebem i solą? Te wszystkie zamieszki z udziałem czarnoskórych i śniadoskórych obywateli w Stanach i na zachodzie Europy to zwykła medialna manipulacja, fejki takie?
Ile razy i gdzie tak doszło w Polsce do "gnębienia" kolorowych? Są tu jakieś dzielnice, na których nie mogą się pojawić pod groźbą utraty życia lub zdrowia? Czytam i oglądam wiadomości i takie bzdury jakie tam wygadują czynią je jednak mało wiarygodnymi.

grd1

Owszem, nie ma żadnego uzasadnienia, kiedy zastrzeleni są zwykli, śpiący ludzie, albo nawet małe dziecko.
Co do Polski to ostatnio nawet odbył się protest przeciwko rasizmowi. Odnosił się głównie do tego, co ostatnio miało miejsce w Ełku. Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, jak bardzo nasz kraj jest uprzedzony...

ocenił(a) film na 5
elfka77

Oni zawsze są niewinni ;)
Czyli "protest przeciwko rasizmowi" jest dowodem na to, że kolorowi są tu "gnębieni" i nie mogą chodzić spokojnie po ulicach? Ciekawa teoria :) I odnosił on się do rasistowskich wydarzeń w Ełku gdzie śniadoskóry zasztyletował białego? No może kiedyś będziemy tak otwarci na inność jak choćby Pakistan czy inna Libia.

grd1

Tak, biały, biedny, niewinny człowiek, który nigdy nie był karany, po prostu dobra dusza... Wielka strata dla świata.
Może kiedyś, czas pokaże:)

ocenił(a) film na 7
elfka77

A ten co go zabił, to pewnie bardzo przyjemny facet co? I chciałabyś się z nim znaleźć, twarzą w twarz, w ciemnej uliczce w nocy samotnie? Ta logika jest powalająca. Zobacz sobie statystyki, ilu "miłych" czarnoskórych obywateli jest w gangach, a ilu białych. Jesteś strasznie zaślepiona.

ostatnisprawiedliwy_1771

Nigdzie nie napisałam, że bronię tamtego. Zaślepieni są raczej ci, którzy dostrzegają zło jedynie po tej "obcej" stronie, a nie widzą go na własnym podwórku. Pozdro!

ocenił(a) film na 5
elfka77

Dziękuję za taką tolerancję jak prezentują wymienione kraje. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy tak uprzedzeni i zacofani jak Japonia :)
Dlaczego nie odpowiadasz mi na pytania tylko walisz jakieś ogólnikowe i bezsensowne frazesy?

grd1

Poogladaj sobie Family Guy'a to bedziesz wiedzial, jak traktowani sa czarni w USA.

ocenił(a) film na 8
ElTabasco

No niestety ale nie masz tu racji. Juz dawno o tym czytalem:

http://www.cracked.com/article_20372_5-ridiculous-myths-everyone-believes-about- wild-west_p3.html

"Despite what Hollywood would have you believe, not every cowboy (or human being, for that matter) was a white male. One in three cowboys were Mexican vaquero. One in four are believed to be black men who were released from slavery but didn't have the ability to flee far from their captors. Even the Native Americans would help move the cattle with their white, Mexican, and black brethren".

W Internecie sa autentyczne zdjecia kowbojow, wsrod ktorych z 80% to wlasnie niebiali. Wiec w sumie ten remake ma wiecej wspolnego z rzeczywistoscia niz oryginal.

Co by nie bylo remakow zazwyczaj nie lubie, ale ten chyba jednak obejrze.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
grd1

Wlasnie pokazalem, ze Murzyni i Meksykanie czesciej pracowali jako poganiacze krow. A poganianie krow to jakies wielce respektowane i wymagajace wysokiej inteligencji zajecie? Biali zajmowali sie zazwyczaj lepszymi zajeciami, np. byli przedsiebiorcami, sklepikarzami, lekarzami, duchownymi, nauczycielami, wlascicielami saloonow, itp.
Serio, nie wiem co cie tak dziwi to, ze Czarni nadaja sie lepiej na poganiaczy krow? Statystycznie sa silniejsi fizycznie i nie grozi im rak skory od slonca wiec taka praca byla dla nich stworzona. Sorry, za zniszczenie twoich dzieciecych wspomnien z filmow Wayne'a gdzie kazdy kowboj to bialy, honorowy, rewolwerowiec, a kazdy Murzyn to lokaj albo zbieracz bawelny...

ocenił(a) film na 10
grd1

może pokażesz swoją białą mordę bo trzeba mieć mordę żeby używać takich słów jak ,,czarnuch,, może publicznie się podpiszesz pod takimi tekstami najlepiej na swoim ,,fejsuku,, i nie ,,oddali,, tylko ,,oddały,, jak już musisz używać tego rasistowskiego słowa oraz nie pojechali,,NA,, kolonie tylko ,,DO,, kolonii na kolonie to cię mama wysyła patrząc na wartość merytoryczną twojej wypowiedzi najpierw się naucz pisać poprawnie i korzystać z mózgu zanim coś napiszesz zobaczcie na siebie wstyd aż czytać to co czasem wypisujecie każdy się chowa za nickiem i jakimś głupkowatym avatarem i myśli że jest panem świata - serio tak was drażni że Czarny czy Azjata mogą być kowbojami i walczyć za sprawę białych śmieszne ale chyba ktoś zapomniał o wojnach w Wietnamie i Korei tam czarnoskórzy amerykanie masowo umierali a gdy Cassius Clay odmówił został mu odebrany paszport wraz ze wszystkimi honorami i tytułami :P aha zaraz się a mnie rzucicie że to wielki propagator Islamu był :P chyba najwyższa pora zaakceptować fakt że ludzie są kolorowi a jak nie jesteście w stanie znieść takiego widoku proponuję się zamknąć w domu i nigdzie nie wychodzić żeby nie niszczyć swojego jakże ,,wrażliwego,, poczucia estetyki

ocenił(a) film na 5
Marcia1246

buahahaha :D nie dostań wylewu :D

grd1

przez takich jak ty ludzie zle patrza na PiS, bo mysla, ze wszyscy są rasistami, hehe. Dla dobra naszego Kraju powinienes usunac falangę ze zdjecia lub skonczyc z brzydkimi slowami pod adresem innych kolorow skory.

ocenił(a) film na 5
brzask_8

A niby dlaczego? Co ma z tym w ogóle wspólnego PiS i dlaczego musi mnie obchodzić jego wizerunek?

grd1

Zauważyłem ostatnio, że jaki by nie był kontrowersyjny temat zaraz pojawia się obrońca tej ekipy.

chemas

cieszy mnie to.

brzask_8

mnie również

grd1

bo lewacy mówią, ze pis to faszyści, podobnie jak ONR, a wiadomo, ze jedni i drudzy to prawica.

ocenił(a) film na 4
Marcia1246

lewactwo od multikulti zawyło

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
ElTabasco

Obawiam się, że właśnie brak czarnych w filmie 1960 to zakłamywanie historii.

ocenił(a) film na 4
ElTabasco

Zgadzam się z Tobą! Niektórych filmów winno się nie tykać! Ja jestem zdruzgotana po seansie!

iza198444

zdruzgotana po filmie, hehe, ciekawe co zrobisz, jak ktos bliski ci umrze, popelnisz samobojstwo pewnie.

ocenił(a) film na 4
brzask_8

Dzieki za taktowna odp.dzis mam pogrzeb brata.nie mow mi jak powinnam sie czuc po seansie,czy po stracie bliskiego-umiem nazwac to,co czuje!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones