James Horner

James Roy Horner

8,2
10 502 oceny muzyki
powrót do forum osoby James Horner

Osobiście podoba mi się muzyka z Avatar'a i to nawet bardzo...ale tylko w filmie. Ogólnie ta muzyka jest świetna kiedy słyszę ją oglądając film, pięknie się to komponuje. Gdy słucham soundtracka o tak w domowym zaciszu już mnie tak nie powala. To jest genialna muzyka, ale jednak mnie się ona komponuje tylko z filmem.

Ale ogólnie za Soundtrack do Avatara: 9/10 :)

Graczdari

Ja uważam, że soundtrack do "Avatara" to jedno z najlepszych dzieł Hornera. Oczywiście z
filmem komponuje się wspaniale, ale nawet słuchając samej ścieżki muzyka dalej mnie
hipnotyzuje.

Kothbiro_

Przed wydaniem takiej opinii należy posłuchać innych ścieżek Hornera. Polecam na początek: Willow, Beautiful Mind, Enemy at the Gates... Po tych ścieżkach Avatar jawi się jako jeden wielki autoplagiat i nie tylko "auto". Horner czerpie garściami także od klasyków. Tutaj jego słynny 4 nutowy danger motif (zaraz na początku - nawet nie chciało mu się dalej słuchać), który pojawia się w prawie... 10 filmach, do których napisał "oryginalną" muzykę (w tym Avatar):

http://www.youtube.com/watch?v=zUjsonjLGmg

Horner pluje w oczy swoim fanom, bierze grubą kasę za "kopiuj i wklej", ale jak widać, nadal znajduje wielbicieli...

Więcej materiałów i dowodów na temat jego "oryginalnego podejścia" do pracy kompozytora znajdziecie w sieci.

- - - - - - - - - - -

Pomijając kwestię oryginalności, co jest takiego w ścieżce z Avatara? Kilka przyjemnych motywów, które uświadczymy w Jake's first flight, to chyba trochę za mało? I jeszcze ta nominacja do Oskara... Marketing rządzi!

K_meyer

zgadzam się Avatar to dobra ścieżka.

K_meyer

otoz to. probowalem to dzisiaj napisac na stronie Avatara... ale tam sobie nie porozmwiam... bo uslyszalem, ze "fania dawają filmowi 10/10" :] jako grafik sam uwazam Avatara za wizualne arcydzielo, ale w srode na TVN przezylem a raczej uslyszalem zawod i deja vu ogladajac Wroga u bram. no coz, Horner jest Timbalandem muzyki filmowej. choc wybitnym, nie da sie ukryc.

K_meyer

otoz to. probowalem to dzisiaj napisac na stronie Avatara... ale tam sobie nie porozmwiam... bo uslyszalem, ze "fani dawają filmowi 10/10" :] jako grafik sam uwazam Avatara za wizualne arcydzielo, ale w srode na TVN przezylem zawod i deja vu ogladajac a raczej sluchajac Wroga u bram. no coz, Horner jest Timbalandem muzyki filmowej. choc wybitnym, nie da sie ukryc.

użytkownik usunięty
Sanik

"Horner jest Timbalandem muzyki filmowej"
Człowieku, ogarnij się! Żeby przyrównywać jakiegoś murzyna z syntezatorem do muzyki filmowej? Chyba na odwrót. To Timbanand jest Jamesem Hornerem hip-hopu i popu. To tak jakbys napisał, że Mozart to 50 Cent muzyki klasycznej. Nie łącz sztuki z popem, błagam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones