James Horner

James Roy Horner

8,2
10 486 ocen muzyki
powrót do forum osoby James Horner

Był obecny w moim życiu od kiedy byłam małą dziewczynką- Najpierw był Willow, potem Casper, potem Wichry Namiętności, Braveheart i oczywiście Titanic, kiedy to przy jego pięknej muzyce płakałam jako nastolatka. Dla mnie to jest jak osobista strata, jakby mi odszedł ktoś bliski. Strasznie mi smutno... :(

perelka

mam podobnie... to dzięki niemu zaczęłam się interesować muzyką filmową, od najmłodszych lat mi towarzyszył, jego melodie grałam na pianinie jednym palcem jako sześciolatka, tak mi ogromnie przykro, minął miesiąc od jego śmierci, a ja przeżywam jego odejście jak osobistą żałobę i do teraz nie mogę w to uwierzyć, że go już nie ma

tolerancja91

To już drugi mój ulubiony kompozytor który za mojego życia odchodzi przed wcześnie http://www.filmweb.pl/person/Michael+Kamen-298 . Właśnie się dowiedziałem i jestem w szoku. Czy ktoś tego nie zna ? http://open.spotify.com/track/7F1yVPuJ4xRdrDvf8OL0HF A kto wie że to jest utwór James'a Horner'a ???

mc_aural

ale ty poważnie pytasz?! chyba każdy wie, że Titanic napisał Horner... co do Kamena, to już jakiś czas od jego śmierci minął i chyba chorował, bo przed śmiercią długo nic nie powtawało, a w przypadku Hornera to był wypadek, pyk i człowieka nie ma... pozostawiał kilka produkcji z nieskończoną muzyką... ehh, boli nadal

tolerancja91

Doskonale Cię rozumiem. To tez jeden z moich ulubionych kompozytorów. Był i jest WIELKI

perelka

Ktoś taki był potrzebny w niebie.

Bo nas... nic już nie ocali ;)

użytkownik usunięty
mc_aural

Piep... O Szopenie, co to za tekst z niebem?? Czas otworzyć oczy i dowiedziec się, ze pieklo i niebo to wymysl księży.
Ale faceta strasznie mi szkoda, był genialny - Piekny Umysl, Braveaheart, Avatar, ech...

A ja wierzę w niebo i piekło - i może od/pi/erdol się od czyichś poglądów, wiary i przekonań ?

użytkownik usunięty
RogerVerbalKint

Ok, jak lubisz łykać wszystko co powiedzą ci ksieża (choć oni sami nie wiedzą praktycznie nic, jeśli chodzi o Biblię) to w porządku, żyj w ułudzie :)

perelka

Właśnie leci Waleczne serce... znowu wbija mnie w fotel i wiem, że znowu się wzruszę... jak za każdym razem kiedy słyszę tę wspaniałą muzykę

perelka

Mam to samo! Od zawsze był dla mnie najwiekszym kompozytorem,jego każda nuta wpada bezpośrednio do mojego serca,każda jest idealnie wymierzona w moje prywatnie najwyzsze gusta. Od jego smierci,gdy co jakis czas wpadnie mi do reki lampka whsky czy innego drinka, zawsze,zawsze włączam Jamesa i przeżywam to od środka w innym wymiarze - w nostalgii wymieszanej z żalem i rozgoryczeniem :(

Chcialoby sie napisać: "Dlaczego tak szybko, Mistrzu..." ..Ale jedno sie czuje.. Wielu ludzi odchodzi i NIESTETY nie zostawiają po sobie nic co sprawia,ze zyją realnie w czyichś sercach..Horn żyje,pisze poważnie. Nie materialnie,ale żyje bo można go poczuć :)

perelka

Uwielbiam jego ilustrację do "PARKU GORKIEGO" z Williamem Hurtem i Joanną Pacułą. Jest taka... zimna. Nowoczesna. A jednocześnie doskonale współgra z Czajkowskim:
https://www.youtube.com/watch?v=TaXEw02aRo0

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones