PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111595}
7,5 72
oceny
7,5 10 1 72
Fish Police
powrót do forum serialu Fish Police

być bardzo dawno temu w telewizji. Fabuły już nie pamiętam, ale przez kilka lat usiłowałem przypomnieć sobie tytuł, więc chyba serial pozostawił miłe wspomnienia. Chętnie bym obejrzał i przypomniał sobie, tylko skąd to wziąć ?

marek222

też długo nie mogłam sobie przypomnieć! wpisywałam jakieś bzdury w googlach i znalazłam <jupi>. jestem taka szczęśliwa, że znalazłam to. jestem genialna <3 ;d;d;d
sory;]

marek222

mam, ale po ang tylko. nie ma polskich napisów nigdzie, ale sądzę, że to nie problem :)

ocenił(a) serial na 10
marek222

serial dostępny jest w kolekcji Hanna - Barbera Crime Fighters Volume 1, ale także na youtubie można obejrzeć

marek222

Oj dawno to było...
Nie wiem czemu nagle mi przyszło do głowy żeby poszukać Inspektora Skrzelaka... Pamiętałem tytuł mimo, że mam słabą pamięć do tytułów. No ale z drugiej strony się nie dziwię, bo ta animacja zrobiła na mnie ogromne wrażenie - naprawdę jest najwyższych lotów, nawet teraz jest genialna.

Vinito

Pamiętam, że "Inspektor Skrzelak" leciał dokładnie w wakacje 1994 roku o 18.05 w tygodniu :) Serial o klimacie noir, choć w wersji komediowej i raczej nie dla dzieci. Potem już nie był wznawiany. Nie było polskiej wersji językowej, głos podkładał lektor, o ile się nie mylę to był Stanisław Olejniczak.

jedzoslaw

Też mi się wydaje że to był Olejniczak. Ciekawe że mimo tylko 1 emisji tak bardzo zapadł w pamięć.

marek222

Prawda ? :) Może dlatego, że była to dosyć "dorosła" animacja, rzecz w Polsce mało jeszcze wtedy znana. Nie zapomnę, jak w jednym z listów do redakcji "Gazety telewizyjnej" jakaś kobieta się oburzała, że w filmie dla dzieci padają słowa typu "dupek", a jednym z bohaterów jest "roznegliżowana rybka-prostytutka" (zapamiętałem to wyrażenie :D ). Tak, jak wtedy tak i teraz w Polsce nadal pokutuje przekonanie, że każda animacja to "bajka" czyli film dla dzieci. Również na Filmwebie z takim przekonaniem spotykam się bardzo często (mam na myśli głównie wypowiedzi oburzonych rodziców).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones